تبلیغات
نگاه من - ساخت انیمیشن تهران1500 ادامه دارد

ساخت انیمیشن تهران1500 ادامه دارد

دوشنبه 5 مرداد 1388 11:31 ق.ظ

نویسنده : مینو

ان‌ بخشی فیلم انیمیشن بلند «تهران 1500» به كارگردانی بهرام عظیمی با ایفای نقش جمعی از بازیگران تئاتری انجام گرفت و تصویرسازی حركات بدنی شخصیت‌های این انیمیشن برطبق بازی آنها به دنیای فانتزی نزدیك می‌شود.

«هادی منبتی» معاون هنری سازمان فرهنگی‌هنری شهرداری تهران در این باره گفت: جمعی از بازیگران توانای تئاتر و تلویزیون، به مدت دو هفته كلیه سكانس‌های فیلم را بازی كردند.
وی افزود: در بخش جان‌بخشی به جای كاراكترها، این بازیگران حرفه‌ای به جای 32 كاراكتر ایفای نقش كردند.
منبتی خاطرنشان كرد: در ابتدا قرار بر این بود كه 7 بازیگر اصلی‌ فیلم در نقش‌های خودشان بازی كنند و بعد بر اساس بازی خودشان، كاراكترهای انیمیشن‌شان را جان‌بخشی ‌كنیم ولی به علت اینكه نمی‌توانستیم این 7 بازیگر را در مدت زمان 2 هفته كنار هم جمع كنیم و 2 نفر از آنها نیز در خارج از كشور بودند، تصمیم گرفتیم سیستم جان‌بخشی را تغییر دهیم و قرار شد از روش دیگری برای جان بخشی كاراكترها استفاده كنیم.
مدیر پروژه «تهران 1500» كه توسط سازمان فرهنگی‌هنری شهرداری تهران تهیه می‌شود، گفت: در این سیستم به نوعی ریتم حركات كاراكترها سریع‌تر و فانتزی‌تر شده است.
به گفته این تهیه‌كننده، بخش جان بخشی كاراكترها و لی‌اوت «تهران 1500» از 15 تیرماه شروع شده است.
هادی منبتی گفت: فیلمنامه این انیمیشن سینمایی از ابتدا تا انتها، با بازی جمعی از بازیگران تئاتری كه شباهت‌هایی فیزیكی با بازیگران اصلی كار داشتند، تصویربرداری شد و براساس این تصاویر حركات و جزئیات حركتی و بدنی كاراكترها علاوه بر كمك به واقع‌نمایی كار، زمان‌ دقیق حركات فیزیكی آنها را نیز مشخص كرده است.
«سیروس كهوری‌نژاد» علاوه بر بازی در استوری برد، سرپرستی بازیگران را نیز برعهده داشته است. باقی بازیگران استوری‌بورد را الهام جعفرنژاد، امیر كربلایی، زهرا اكرمی،حجت شرقی‌پور، مینا مقدم حسابی تشكیل می‌دهند.
در انیمیشن «تهران 1500» از كاراكترهای هدیه‌ تهرانی، مهران مدیری، بهرام رادان، گوهر خیراندیش، مهتاب نصیر پور،حبیب رضایی و حسام نواب‌صفوی بهره گرفته شده و این بازیگران نقش‌های خود را دوبله كرده‌اند.
این انیمیشن بلند به كارگردانی بهرام عظیمی و با مشاركت مؤسسه تصویر شهر وابسته به معاونت هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و مؤسسه نسل اندیشه سبز تهیه خواهد شد.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -