تبلیغات
نگاه من - ناصر طهماسب درباره‌ی دوبله‌ی فیلم‌های «قتل عادلانه»، «میلیونر زاغه‌نشین» و «هشدار برای كبرا 11»

ناصر طهماسب درباره‌ی دوبله‌ی فیلم‌های «قتل عادلانه»، «میلیونر زاغه‌نشین» و «هشدار برای كبرا 11»

یکشنبه 23 فروردین 1388 11:55 ق.ظ

نویسنده : مینو
ناصر طهماسب درباره‌ی دوبله‌ی فیلم‌های «قتل عادلانه»، «میلیونر زاغه‌نشین» و «هشدار برای كبرا 11» سخن گفت.

این مدیر دوبلاژ درباره‌ی«قتل عادلانه» گفت: در این فیلم به‌جای آل پاچینو گویندگی كرده‌ام و بهرام زند به جای رابرت دنیرو صحبت كرده است. بهروز علی محمدی، وحید منوچهری، میرطاهر مظلومی، ناصر احمدی، افسانه پوستی، مریم رادپور و زویا خلیل‌ آذر از دیگر گویندگان این فیلم هستند.

او با اشاره به بازی رابرت دنیرو و آل‌ پاچینو در «قتل عادلانه» گفت: این دو بازیگر از بهترین‌های هالیوود هستند حتی در فیلم‌های متوسط هم بازی‌های خوبی ارائه می‌دهند.

این پیشكسوت دوبله كه در فیلم «88 دقیقه» نیز به‌جای آل‌پاچینو صحبت كرده است اظهار كرد: هم در این فیلم و هم «قتل عادلانه» تلاش شده است كه دوبله بخوبی صورت گیرد تا حق فیلم و این بازیگران ادا شود.

طهماسب مقدار ویراستاری این فیلم را چندان زیاد ندانست.

او كه به‌عنوان مدیر دوبلاژ فیلم‌هایی از جمله «میلیونر زاغه‌نشین» را نوروز روی آنتن داشت درباره‌ی آن گفت: سنت‌ها و مسائل هند و زندگی عده‌ای به‌عنوان زاغه‌نشین مساله‌ای برای هالیوود مرده بوده است كه در «میلیونر زاغه‌نشین» به آن پرداختند.

این پیشكسوت دوبله با اشاره به پخش فیلم‌های نوروزی از سیما اظهار كرد: پخش این فیلم‌ها از سیما موهبتی است. سانسور هم در همه‌ كشورها وجود دارد، اما در برخی از آنها هنرمندانه‌تر صورت می‌گیرد. در ایران مقداری شدید‌تر است و هم تصویر و هم بافت دیالوگ جرح و تعدیل می‌شود.

طهماسب در پایان درباره‌ی گوینده‌ی نقش سمیر در «هشدار برای كبرا 11» كه پیش از این جلال مقامی به‌جای او صحبت می‌كرد گفت: با او قرار برای حضور در دوبله این سریال گذاشتیم اما او نتوانست بیاید، بنابراین ناگزیر از گوینده ‌ی دیگری استفاده كردیم البته این نقش مال مقامی است و او از بهترین گویندگان ایران است و هر وقت برای حضور مجدد در دوبله‌ی «هشدار برای كبرا 11» ابراز تمایل كند، از آن استقبال می‌كنیم.

«قتل عادلانه» برای پخش از شبكه‌ی تهران دوبله شده و كارگردان آن جان آونت است. دراین فیلم جنایی رابرت دنیرو در نقش تام و آل پاچینو (دیوید) بازی می‌كنند. این فیلم آمریكایی در حدود «101 دقیقه» است. «قتل عادلانه» درباره‌ی كارآگاه مسن به‌نام تام و دیوید است كه سال‌هاست همكار هستند، اما در راه‌یافتن قاتلی كه مرتكب قتل‌های زنجیره‌ای می‌شود، روابط آنان دستخوش تغییرات عمده‌ای می‌شود.دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -