تبلیغات
نگاه من - بچه‌های ابدی (1385)،رویای خیس(1384)، شمعی در باد (1382)،عشق بدون مرز (1377)،زمان از دست رفته (1368)،عبور از غبار (1368) و رابطه (1365)

بچه‌های ابدی (1385)،رویای خیس(1384)، شمعی در باد (1382)،عشق بدون مرز (1377)،زمان از دست رفته (1368)،عبور از غبار (1368) و رابطه (1365)

یکشنبه 23 فروردین 1388 12:53 ب.ظ

نویسنده : مینو
«پوران درخشنده» جدیدترین پروژه سینمایی خود را در رابطه با نقش سینما در درمان معلولیت می‌‌سازد.

«پوران درخشنده» با اعلام این مطلب اظهار داشت: ساخت چنین فیلمی در ذهن من شكل گرفته است ولی هنوز به مرحله اجرایی و نگارش فیلمنامه نرسیده است.
وی افزود: این فیلم، فیلمی است در رابطه با سینما درمانی و نقش سینما در درمان معلولیت و به همین دلیل تصمیم گرفتم به سراغ علیرضا رضائیان، عطیه معصومی و علی احمدی‌فر سه شخصیتی كه پیش از این فیلم‌هایم داشته‌ام بروم و ببینم پس از این بازی و ارتباط با مردم و جامعه در چه وضعیتی به سر می‌برند.
كارگردان فیلم‌های«رابطه»،«پرنده‌كوچك خوشبختی»و «بچه‌های ابدی» خاطرنشان ساخت:مراحل ساخت این فیلم را آغاز كرده‌ام و چون به دلیل اینكه در حال حاضر تنها یك طرح ذهنی است، قصد دارم به زودی كار نگارش فیلمنامه آن را آغاز كنم كه فكر می‌كنم اگر مشكل خاصی پیش نیاید تا پایان سال جاری بتوانم این پروژه را مقابل دوربین ببرم. 5487
درخشنده در «رابطه»،‌ناصر، نوجوانی ناشنوا و لال قادر به ایجاد رابطه با اطرافیان خود نیست به تصویر می‌كشد كه پدر و خواهرش به او بی توجه اند و دل سوزاندن مادر به حال او بی فایده است. ناصر تحت فشار اطرافیان و خانواده از همه كس و همه چیز دلزده است، اما پس از آن كه معلمش او را در عدم برقراری رابطه با اطرافیان مقصر می‌داند به خود می‌آید. سرانجام پس از آن كه تا حدودی قدرت تكلم می یابد با دسته گلی به دیدار معلم می‌رود.
وی همچنین در «پرنده‌كوچك خوشبختی» داستان ملیحه دختر بچه‌ای را كه بر اثر ضربه ی روحی در كودكی قدرت تكلم را از دست داده است روایت می‌كند كه با یادآوری گذشته دچار تشنج عصبی می‌شود. آزار بچه‌های محل نیز ناسازگاری و پرخاشگری او را تشدید می‌كند، مسئولان آموزشگاه ناشنوایان تصمیم به اخراج او می گیرند، اما با تقاضای خانم شفیق، متخصص امورتربیتی، فرصت دیگری به او داده می‌شود. خانم شفیق اعتماد ملیحه را جلب می كند و با كمك شوك مصنوعی قدرت تكلم او را به او باز می‌گرداند.
این فیلمساز سینمای كشورمان در «بچه‌های ابدی» میز به سراغ كودكانی كه با مشكل سندروم حاد دست و پنچه نرم می‌كنند، رفته است و داستان دختری به نام نگار را روایت می‌كند كه در آستانه ازدواجش با ایمان درمی یابد كه او تعهدی در زندگی‌اش دارد كه نمی‌تواند آن را به خاطر ازدواج، نادیده بگیرد. نگار دچار تردید می شود. آیا به ایمان حق دهد و آینده زندگی مشترك‌شان را با نفر سومی تقسیم كند و یا ...
در كارنامه سینمایی «پوران درخشنده» ساخت هفت فیلم بچه‌های ابدی (1385)،رویای خیس(1384)، شمعی در باد (1382)،عشق بدون مرز (1377)،زمان از دست رفته (1368)،عبور از غبار (1368) و رابطه (1365) دیده می‌شود.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -