تبلیغات
نگاه من - «وقتی‌همه‌خوابیم» در كنار «باشو» بهترین فیلم بیضایی است

«وقتی‌همه‌خوابیم» در كنار «باشو» بهترین فیلم بیضایی است

یکشنبه 23 فروردین 1388 12:50 ب.ظ

نویسنده : مینو
«وقتی‌همه‌خوابیم» در كنار «باشو» بهترین فیلم بیضایی است 5487
«رضا درستكار» منتقد سینما گفت: «وقتی‌همه‌خوابیم»در كنار «باشو غربیه‌ای كوچك» جزو بهترین آثار بیضایی به شمار می‌رود.

«رضا‌ درستكار» در مورد موضوع فیلم «وقتی‌همه‌خوابیم»ساخته بهرام‌بیضایی،گفت: فیلم «وقتی‌همه‌خوابیم»یكی از درخشان‌ترین فیلم‌های چند سال اخیر سینمای ایران است، فیلم ویژه‌ای است و حس سینمایی خوبی را در تماشاگران ایجاد می‌كند.
درستكار تصریح كرد: كارگردانی كار درخشان و فوق العاده است. «بیضایی» موضوع خوب و به‌روزی را انتخاب كرده و «وقتی‌همه‌خوابیم» را به یك فیلم استثنایی و خاص بدل كرده است.
وی ادامه داد: «وقتی‌همه‌خوابیم»در كنار «باشو غربیه‌ای كوچك» جزو بهترین آثار بیضایی به شمار می‌رود. بهرام‌بیضایی خیلی خوب محدودیت‌ها و شرایط امروزه سینما را درك كرده و در كنار توجه او به پشت‌صحنه سینما، مفاهیم عمیق موردنظر وی ارزش خود را پیدا می‌كنند و فیلم متكی بر ارزش‌های‌زمان خود است.
وی در مورد مسائل فنی فیلم،اظهار داشت: فرم روایی فیلم فوق‌العاده است و موضوع فیلم در فیلم، در «وقتی همه خوابیم» خیلی خوب درآمده است.
درستكار گفت: فیلم‌نشان می‌دهد در سینمای ما مافیا وجود دارد و انصافا انتقادهای فیلم به حق است. اگر خودمان، خودمان را نقد نكنیم، چگونه توقع داریم دیگر اصناف، حرف‌های ما را قبول كنند؟
وی در پایان افزود: جایگاه فیلم «وقتی‌همه‌خوابیم» برجسته و محترم می‌ماند و بهرام‌بیضایی با این فیلم، نشان می‌دهد این جایگاه را به حق دارد و هنرمند درجه یكی استدیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -