تبلیغات
نگاه من - داریوش مهرجویی

داریوش مهرجویی

یکشنبه 23 فروردین 1388 11:46 ق.ظ

نویسنده : مینو
«داریوش مهرجویی» كه در حوزه ادبیات و كتاب یكی از نویسندگان و مترجمان فعال است، دو رمان در آستانه انتشار دارد و آخرین ترجمه‌اش «جهان هولوگرافیك» به چاپ دهم رسیده است.

داریوش مهرجویی در این باره گفت: دو رمان آماده چاپ دارم كه یكی «در خرابات مغان» است كه توسط نشر هرمس و دیگری «به خاطر یك فیلم بلند لعنتی» كه توسط نشر قطره منتشر می‌شود.
وی ادامه داد: «در خرابات مغان» سرگذشت مردی است كه در آمریكا تحصیل كرده و همانجا مانده است و خانواده تشكیل داده و بعد از مدتی بیكار می‌شود و پدر زنش پیشنهاد می‌كند كه در یك كازینو كار كند.
این كارگردان سینما افزود: كتاب-مقاله‌ای درباره فلسفه در ادبیات را با عنوان «روشنفكران رذل و مفتش بزرگ» در بازار كتاب دارم كه اثری تحلیلی فلسفی از اندیشه‌های داستایوفسكی و توتالیتریسم است.
این نویسنده و كارگردان افزود: كتاب «جهان هولوگرافیك» (نظریه‌ای برای توضیح توانایی‌های فراطبیعی ذهن و اسرار ناشناخته مغز و جسم) نوشته مایكل تالبوت توسط نشر هرمس اكنون به چاپ نهم رسیده و به‌زودی چاپ دهم آن نیز منتشر می‌شود.
مهرجویی با اشاره به ترجمه آثار نمایشی كه انجام داده‌، گفت: نمایشنامه‌های كودك مدفون و غرب واقعی(سام شپارد) و درس و آوازخوان طاس(اوژن یونسكو) را كه ترجمه كرده‌ام و در بازار كتاب موجود است.
مهرجویی گفت: آنچنان كه در مقدمه كتاب نمایشنامه‌های كودك مدفون و غرب واقعی(سام شپارد) آورده‌ام، قصدم این بود كه آنها را روی صحنه اجرا كنم ولی متأسفانه همكاری لازم صورت نگرفت و با ما راه نیامدند و استقبالی هم نشد. وقتی هم كه دیدم با «بهمن فرمان‌آرا» چنین برخوردی شد و نتوانست كارش را روی صحنه ببرد، كاملا منصرف شدم.
وی همچنین از رسیدن كتاب یونگ، خدایان، انسان مدرن(آنتونیو مورنو) به چاپ سوم خبر داد.
مهرجویی رمان «به خاطر یك فیلم بلند لعنتی» را حدود دو سال پیش نوشته و ماجرای آن درباره سرگذشت یك پسر جوان فیلمساز است كه فیلمهای كوتاه ساخته و می‌خواهد اولین فیلم بلندش را بسازد ولی مشكلاتی دارد و درگیر ماجرایی عشقی می‌شود و...دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -