تبلیغات
نگاه من - بی بی سی و اخراجی های مسعود ده نمکی

بی بی سی و اخراجی های مسعود ده نمکی

چهارشنبه 12 فروردین 1388 03:51 ق.ظ

نویسنده : مینو
شبكه خبری بی بی سی فارسی در گزارش مفصلی به بررسی دلایل موفقیت فیلم اخراجی های 2 پرداخت. این شبكه تلویزیونی شب گذشته در خبر ساعت 22 به وقت تهران با بررسی اجمالی سینمای دفاع مقدس در ایران و ركود این سینما بویژه در سال های اخیر از فروش میلیاردی اخراجی های 2 تنها در چند روز اول نمایش صحبت به میان آورد وبه فروش روزافزون این فیلم اشاره كرد.
این شبكه ابتدا در گزارشی تصویری به بیان فعالیت های مسعود ده نمكی از سال های دور تا كنون پرداخت و سپس با اشاره به ساخت فیلم اخراجی های 2 این فیلم را موفقیتی دوباره برای سینمای ایران دانست.
اما گزارش به همین جا ختم نشد و گوینده خبر این شبكه سپس به گفتگوی زنده با یك منتقد فیلم (پرویز جاهد) در استودیو پرداخت و از وی خواست تا درباره دلایل موفقیت وفروش بالای این فیلم در سینمای ایران توضیح دهد.
كارشناس حاضر در استودیو نیز گفت: در اینكه سینمای جنگ در ایران دچار عدم استقبال عموم شده شكی نیست و دلیل آن هم بهره گرفتن از فضاهای خشك و همچنین معنویت بالا در این فیلم ها بوده است ولی در فیلم اخراجی ها این قالب شكسته شده و كمدی در جاهایی از فیلم استفاده شده كه به این ساختارشكنی كمك كرده است و در واقع قالب های قبلی شكسته شده است .
وی همچنین تعداد بالای بازیگران مطرح سینمای ایران در این فیلم را یكی از دلایل موفقیت آن برشمرد.
سپس مجری به طرح این سوال پرداخت كه فیلمسازان برجسته ای در سال های پیشین با موضوع دفاع مقدس ساخته اند ولی هیچگاه فیلمشان با چنین استقبالی روبرو نشده است دلیل آن چیست؟ و آیا این قضیه مربوط به بحث خودی و غیرخودی در سینمای ایران نمی شود؟ و كارشناس جواب داد: به هر حال مسعود ده نمكی یك فرد طرفدار انقلاب و بسیجی است كه سال ها به فعالیت فرهنگی مشغول بوده تا بتواند عقایدش را بازگو كند و اكنون نیز زبان سینما و مدیوم سینما را برای این كار انتخاب كرده و البته توانسته خوب و موفق هم در این عرصه حاضر شود و خوب بالطبع از حمایت هایی نیز بهره مند خواهد شد.
گفتنی است گفتگوی ویژه خبری شبكه فارسی زبان بی بی سی برای نخستین بار بود كه درباره موفقیت یك فیلم در سینماهای ایران برنامه به روی آنتن فرستاد و در باره هنر هفتم در ایران صحبت كرد.دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -